سفید کردن دندانها چه راههایی دارد ؟

دندان ها می توانند با گذشت سال تغییر رنگ دهند. داشتن دندان های زرد خوب نیست. لبخند و صورت شما را زشت جلوه می دهند. تغییر رنگ دندان های شما توسط چندین عامل ایجاد می شود. ما این فاکتورها را لیست می کنیم و نکاتی برای داشتن دندانهای سفید و زیبا به شما می دهیم …

 1. خوب مسواک بزنید:

مسواک زدن خوب! نیازی به گفتن نیست که همه به این امر پایبند نیستند. چگونه می توانید به بهترین وجه مسواک بزنید؟ برای داشتن دندان های سفید ، لزوماً به تعداد دقایقی که مسواک زده اید نیست ، اما روش مسواک زدن بسیار مهمتر است.

توصیه می شود بلافاصله بعد از خوردن غذا مسواک بزنید. باکتری های موجود در دهان شما اسیدی تولید می کنند که روی مینای دندان شما تأثیر می گذارد. بنابراین قبل از شروع مسواک زدن یک ساعت صبر کنید. این از مینای دندان شما محافظت کرده و دندان های شما را سریعتر سفید می کند.

راه حل فوری برای سفید شدن دندان ، بهترین راه برای سفید کردن دندان ها
سفید کردن دندان ها

 1. سیگار کشیدن را متوقف کنید:

ترک سیگار ممکن است آسانتر از انجام باشد ، اما سیگار کشیدن برای دندانهای شما کشنده است. نه تنها خطر التهاب و سرطان دهان را افزایش می دهد ، بلکه باعث زرد شدن دندان ها یا حتی قهوه ای شدن آن می شود.

 1. به طور مرتب به دندانپزشک مراجعه کنید

برای سفید شدن دندان ها توصیه می کنیم هر 6 ماه یکبار به دندانپزشک مراجعه کنید. علاوه بر این ، تمیز کردن دندان های خود توسط یک متخصص بهداشت دندان عاقلانه است. دندانپزشک پلاک و تارتار را از مکانهایی که دسترسی به آنها دشوار است خارج می کند.

 1. بعد از هر وعده غذایی آب بنوشید

باکتریها و اسیدهایی که هنگام خوردن و آشامیدن در دهان شما آزاد می شوند. به این حمله اسید نیز گفته می شود. هر آنچه می خورید بر روی دندان های شما تأثیر می گذارد. بنابراین ، عادت کنید که بعد از غذا همیشه یک یا دو لیوان آب بنوشید. با این کار لایه باقی مانده اسیدها و قندها از بین می رود.

راه حل فوری برای سفید شدن دندان ، بهترین راه برای سفید کردن دندان ها
راه های سفید شدن دندان ها

 1. دندان های خود را با بکینگ پودر مسواک بزنید

از بیکینگ پودر اغلب در خمیر دندان استفاده می شود و یک سفید کننده طبیعی است. بنابراین ، نصف قاشق چای خوری بیکینگ پودر را با چند قطره آب مخلوط کنید و این مخلوط را با مسواک به دندان های خود بمالید.

بیشتر بخوانید: سفید شدن دندان در خانه

 1. توت فرنگی بخورید
  ای کاش دندانهای شما به زیبایی هالیوود بود؟
  رازهایی برای سفید نگه داشتن دندان ها

ممکن است لباس های شما را لکه دار کند ، اما توت فرنگی تأثیر معکوس بر روی دندان های شما دارد. توت فرنگی حاوی اسید مالیک است که به طور طبیعی دندان های شما را سفید می کند. با این حال ، نگه داشتن توت فرنگی برای مدت طولانی بر روی دندان ها فکر خوبی نیست ، زیرا این امر می تواند به مینای دندان آسیب برساند.

 1. با آب نمک گرم بشویید

آب نمک نه تنها دندان های شما را سفید می کند ، بلکه لثه های شما را نیز سالم نگه می دارد. نمک یک ماده ضد باکتری طبیعی است. یک قاشق چایخوری آب نمک را در یک فنجان آب جوش مخلوط کنید. اجازه دهید تا خنک شود و از آن به عنوان دهانشویه استفاده کنید.

راهنمای انتخاب و خرید محصولات زناشویی
هزینه نظافت منزل به صورت آنلاین را محاسبه کنید

8. از مسواک برقی استفاده کنید

مسواک های برقی تا 70٪ پلاک بیشتری نسبت به مسواک های معمولی پاک می کنند. دلیل این امر ارتعاش و چرخش کارآمدتر است.

منبع : بیتوته

دیدگاهتان را بنویسید